Na odbywających się pod koniec września 2024 roku w Amsterdamie targach IAAPA Europe swoje stoiska ustawiło wiele polskich firm.
O trzech z nich pisałem już wcześniej w osobnych materiałach, teraz czas na kolejne.
Zacznę od Arcade Bee, którą założył jeden z współtwórców WiK-a i jej siostrzanej spółce Golden Egg zarejestrowanej w Czechach.
Marka Arcade Bee została powstała w 2019 roku, aby uzupełnić ideę tworzenia międzynarodowych centrów gier połączonych w ramach jednego ekosystemu. Szybki rozwój firmy w różnych oddziałach spowodował, że jedna firma nie wystarczyła. Aby sprostać potrzebom produktowym, zaszła konieczność stworzenia innej marki i tak powstało Golden Egg.
Obecnie Golden Egg jest firmą dystrybucyjną i większość handlu grami odbywa się za jej pośrednictwem. Dodajmy, że oprócz szeregu światowych firm z branży gier arcade i redemption Golden Egg jest obecnie wyłącznym dystrybutorem flipperów Stern Pinball w Polsce i Czechach.
W hali RAI spółka prezentowała automaty Zig Zag, Golden Arrow, Gold Digger, Speed of Light Combo, Bee Pong oraz Virtuoso.
Na targach w Amsterdamie firma pokazała mały fragment swojej oferty jako pośrednika sprzedaży, ale także świeże pomysły na gry, które to sama produkuje. Jednym z nich jest Crazy Billiard, który jest, najkrócej rzecz ujmując, specyficzną hybrydą mini golfa i pool bilarda z rampą w kształcie litery U. Kolejnym ciekawym pomysłem spółki jest Cyberboxer z ogromnym ekranem LED nie spotykanym do tej pory w tego rodzaju automatach.
Na zdjęciu: Michał Widenka i Łukasz Bohosiewicz
Jeśli już mowa o automatach boxerskich, to następna firma z Polski zbudowała swoją pozycję na światowym rynku właśnie za sprawą tych strange testerów. Chodzi o Progames. W hali RAI mogliśmy zobaczyć boxery: Combat i Combat Kids, Kids Boxera, Double Hit z nagrodami oraz jego wersję dla dzieci bez nagród, Ring, Fash Warrior, Easy i Champion.
Oprócz boxerów spółka Progames prezentowała Kickera i hybrydy, czyli połączenie kickera z boxerem: Double Hit, Double Gift z nagrodami oraz double Strike.
Na stoisku firmy z Żor znalazło się także miejsce dla Hammera z kołem fortuny.
Na zdjęciu: Łukasz Dudek
Po raz kolejny wystawiała się na targach IAAPA Europe dolnośląska spółka Jolly Heap, która ma swoją siedzibę w miejscowości Smardzów Siechnice.
Może nie można o jej produkcie, klockach “JollyHeap” powiedzieć, że bawią i uczą, ale całkiem uprawnionym w tym przypadku będzie stwierdzenie, że bawią, a jednocześnie stymulują i rozwijają. Klocki magnetyczne „JollyHeap” przeznaczone są głównie dla dzieci i pomagają im rozwijać spostrzegawczość. Oprócz tego uczą je także być znacznie bardziej kreatywnymi i twórczymi.
Zabawa klockami Jolly Heap daje mnóstwo pożytku: ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, uczy rozpoznawania kształtów, pozwala na budowanie relacji z rówieśnikami, uczy koncentracji i precyzji, orientacji przestrzennej, wspomaga ćwiczenie gibkości i sprawności. Słowem, jest to idealne narzędzie do stworzenia lub rozbudowania istniejącej sali zabaw dla dzieci, ale nie tylko.
Klocki magnetyczne zainteresują też z pewnością animatorów zabaw, hotele goszczące rodziny z dziećmi, szkoły i przedszkola, a także gabinety fizjoterapii. Co ważne zestaw klocków swobodnie zmieści się do przeciętnego samochodu, tak że animator lub fizjoterapeuta mogą zabrać go w miejsce wykonywania usługi bez jakichkolwiek problemów, a dodatkowe zważywszy na magnetyczne właściwości klocków, być może obniży sobie poziom spalania na trasie.
Na zdjęciu Svitlana Sapunova i Bartosz Włodarczyk
Na stoisku kaliskiej firmy Magic Play w Amsterdamie najbardziej rzucał się w oczy czterostanowiskowy automat redemption o nazwie Nitro Speed.
Magic Play umieścił swoje stoisko pomiędzy dwoma alejkami i tak zwiedzający mogli podziwiać automaty polskiej firmy z obu stron. Po jednej stronie znalazły się strzelnica wodna Car Wash, video racer redemption Nitro Speed, loteryjka Lolipops, oraz video redemption Treasure Cove.
Po drugiej stronie znalazło się miejsce na typowego boxera firmy z wyświetlaczem mozaikowym, firmowej koszykówki oraz automatu redemption The Sweet Spinner i video redemption z rzucaniem kulkami o nazwie Bank A Ball.
Ofertę uzupełniały video strzelnica Super Wings i bujaki.
Magic Play konsekwentnie wprowadza na polski rynek automaty redemption, toteż nic dziwnego, że na stoisku w RAI Expo Centre pojawiła się witryna Strefa Nagród oraz automat do “połykania” biletów Ticker Eater.
Stoisko spółki Magic Play z Kalisza
Na targach w stolicy Holandii postawił swoje stoisko także Sweet World.
Sweet World to wiodący na polskim rynku producent kielichów oraz syropów do zimnych napojów, sorbetów i granity. Na swoim stoisku na targach IAAPA Europe 2024 firma zaprezentowała wszystkie swoje nowości służące zaspakajaniu pragnienia klientów parków rozrywki i nie tylko.
Spółka “Słodki Świat” powstała w 2008 roku w Polsce po połączeniu dwóch firm działających niezależnie od początku lat 90-tych. Ich łączna kreatywność i doświadczenie pozwoliły na powstanie tętniącej życiem i dynamicznej firmy. Sweet World jest obecnie wiodącym europejskim producentem kielichów (szklanek) Yard Glass dla napojów zimnych i zimnych. Ich produkty są certyfikowane przez Instytut Badawczy Opakowania COBRO, J.S. Hamilton i TUV Rheinland.
Nowoczesny design kubków produkowanych przez firmę z siedzibą przy niemieckiej granicy jest doceniany przez klientów na całym świecie. Wszystkie projekty są ich własnością i polska spółka ma do nich wyłączne prawa. Spółka współpracuje tylko z najlepszymi dostawcami branży, takimi jak Exxon Mobil i BASF, w związku z czym używa najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu może zaoferować produkty najwyższej jakości, konkurencyjne ceny i doskonałą obsługę klienta.
Na zdjęciu: Adam Stasiak i Krzysztof Małodobry-Stasiak
Nie zabrakło na targach IAAPA także polskiego producenta szeroko rozumianego wyposażenia aquaparków, spółki Polglass.
Polska firma przedstawiła ciekawe oprogramowanie z goglami VR pozwalające z wizualizować klientowi wygląd zamawianych zjeżdżalni w naturalnym środowisku. Co więcej, klient może oglądać je w taki sposób jakby z nich korzystał.
Spółka posiada własną wyspecjalizowaną grupę inżynierów-projektantów, ale współpracuje także z wieloma biurami architektonicznymi, które zajmują się projektowaniem aquaparków, basenów i pływalni. W procesie projektowania, modelowania i konstruowania zjeżdżalni firma Polglass wykorzystuje najnowsze programy komputerowe. W jej halach produkcyjnych, pod nadzorem inżynierów chemików, z laminatu poliestrowo – szklanego powstają najwyższej jakości elementy ślizgów. Przy wykonywaniu ślizgów spółka korzysta z surowców i materiałów czołowych, światowych firm m.in. NORPOL, NESTE, CRAY VALLEY. Stosowane w procesie produkcji materiały mają odpowiednie certyfikaty i są najwyższej jakości.
Konstrukcje podtrzymujące zjeżdżalnie wykonywane są stosownie do potrzeb oraz założeń projektowych ze stali zwykłej i szlachetnej. Odznaczają się wysoką estetyką i jakością. Poszczególne elementy mogą być również wykonane ze stali nierdzewnej. Ekipy montażowe firmy dokonują instalacji zjeżdżalni techniką alpinistyczną przy znikomym użyciu rusztowań. Ogranicza to czas montażu, zmniejsza komplikacje na etapie wykończeniowym prac budowlanych oraz minimalizuje koszty.
Dość powiedzieć, że spółka ma na swoim koncie ponad 500 realizacji w całej Europie. W ofercie Polglass znajdziemy m.in. zjeżdżalnie, atrakcje wodne, wodne place zabaw, brodziki dla dzieci, skałki laminatowe i akcesoria. Oczywiście, klient może zamówić w firmie samodzielnie wymyślony projekt.
Stoisko spółki Polglass
Val B.