Firma Nhood uzyskała pozwolenie na budowę pierwszego etapu Projektu Góraszka –wielofunkcyjnego kompleksu położonego w Góraszce koło Warszawy. Wiadomo, że na terenie obiektu ma powstać aquapark. Obecnie w bliskim sąsiedztwie działa tam już park rozrywki Majaland.
Pozwolenie na budowę dla Projektu Góraszka
Inwestorem Projektu Góraszka jest działająca w branży nieruchomosci firma Nhood powiązana z koncernem Auchan. Spółka ta została założona przez Stowarzyszenie Rodziny Mulliez, które oprócz Auchan kontroluje marki takie jak Leroy Merlin czy Orsay. Inwestycją zajmuje się zaś spółka celowa General Aviation.

Fot. Nhood Services Poland
Inwestycja w Góraszce w gminie Wiązownia, ok. 15 km na wschód od Warszawy, ma powstać na terenie dawnego lotniska.
Na powierzchni blisko 13 ha zbudowany będzie wielofunkcyjny kompleks o powierzchni ponad 42 tys. m kw. Na miejscu będzie m.in. market budowlany DIY, restauracja typu drive-thru, stacja paliw oraz aquapark. Do dyspozycji klientów powstanie ponad 1,7 tys. miejsc parkingowych. Wszystkie obiekty powstaną w sąsiedztwie Majalandu, który działa na tym terenie od 2022 roku.
Nowa inwestycja mixed-use Nhood Polska w Góraszce zapewni mieszkańcom południowo-wschodniej części aglomeracji warszawskiej wygodne zakupy, dostęp do różnych usług i wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu. Wielofunkcyjny kompleks w połączeniu z działającym już rodzinnym parkiem rozrywki Majaland Warsaw będzie unikatową propozycją dla mieszkańców regionu – pisze urząd gminy Wiązownia.
W pierwszej kolejności w Góraszce powstanie infrastruktura techniczna dla partnerów zewnętrznych. Potem rozpocznie się budowa samego centrum handlowego. Prace mają potrwać dwa lata.
CZYTAJ TAKŻE: Kluby Fikołki z Costa Coffee. Nowy koncept w Piotrkowie Trybunalskim