Powstaje siódmy park rozrywki Disneya. Walt Disney Company i Miral ogłosiły zawarcie porozumienia w sprawie przełomowego projektu – nowego parku rozrywki Disneya w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Park Disneya w Abu Zabi: na skrzyżowaniu świata
Nadbrzeżny ośrodek będzie zlokalizowany na wyspie Yas. To światowej klasy miejsce rozrywki i wypoczynku, łączące podróżnych z Bliskiego Wschodu i Afryki, Indii, Azji, Europy i nie tylko. Siódmy park rozrywki Disneya połączyć ma kultowe historie, postacie i atrakcje Disneya z tętniącą życiem kulturą Abu Zabi. A także z oszałamiającym krajobrazem linii brzegowych i zapierającą dech w piersiach architekturą.

Fot. Disney
Jak podkreśla Robert A. Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company: „Disneyland w Abu Zabi będzie autentycznie disneyowski i wyraźnie emiracki. Oaza rozrywki Disneya na tym skrzyżowaniu świata ożywi nasze ponadczasowe postacie i historie na wiele nowych sposobów i stanie się źródłem radości i inspiracji dla mieszkańców tego rozległego regionu, aby cieszyć się nimi przez kolejne pokolenia”.
Przypomnijmy, że Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się cztery godziny lotu od miejsca zamieszkania jednej trzeciej światowej populacji, co czyni je ważną bramą dla turystyki. ZEA są domem dla największego globalnego węzła lotniczego na świecie, ze 120 milionami pasażerów podróżujących przez Abu Zabi i Dubaj każdego roku.
Disneyland Abu Zabi: technologia i wizjonerzy
Nowy park rozrywki zostanie w pełni opracowany i zbudowany przez Miral. Disney i jego wizjonerzy poprowadzą projekt od strony kreatywnej oraz zapewnią nadzór operacyjny, aby zapewnić światowej klasy atrakcje odwiedzającym park. Miral, który opracował szereg rodzinnych miejsc rozrywki na wyspie Yas w Abu Zabi we współpracy z amerykańskimi i europejskimi markami, będzie prowadził działania operacyjne ośrodka.
Abu Zabi to miejsce, w którym dziedzictwo spotyka się z innowacją, gdzie zachowujemy naszą przeszłość, jednocześnie projektując przyszłość – powiedział Mohamed Khalifa Al Mubarak, prezes Miral.
„Współpraca między Abu Dhabi i Disneyem pokazuje niezwykłe rezultaty połączenia wizjonerskiego przywództwa i kreatywnej doskonałości. To, co tworzymy z Disneyem w Abu Zabi, to zupełnie nowy świat wyobraźni – doświadczenie, które zainspiruje pokolenia w całym regionie i na świecie, tworząc magiczne chwile i wspomnienia, które rodziny będą cenić na zawsze. Dzięki rozwojowi wyjątkowych atrakcji i doświadczeń, Abu Zabi będzie miejscem wybieranym przez cały świat” – dodaje.

Fot. Disney
Od ponad dekady Miral zmienia krajobraz i ożywia życie mieszkańców i odwiedzających Abu Zabi tworząc miejsca użyteczności publicznej atrakcyjne turystycznie i lifestyle’owo. W projektowaniu przestrzeni publicznych marce towarzyszy wizja łączenia społeczności i kultur, ludzi i miejsc, rodzin i przyjaciół we wspólnym dzieleniu chwil i tworzeniu wspomnień na całe życie. W portfolio Miral możemy przeczytać, jak marka widzi rzeczywistość wokół siebie.
Jesteśmy sercem kwitnącego ekosystemu ukochanych marek, niesamowitych partnerów i wspaniałych ludzi – inspirując się nawzajem i dodając sobie energii do przełamywania granic, katalizowania zmian, napędzania rozwoju i kształtowania silnej i zrównoważonej przyszłości Abu Zabi – czytamy.
Projekt emirackiej wersji Disnaylandu stanowić ma połączenie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych z wizjonerstwem producentów Disneya. Ma to być najnowocześniejszy z parków Disneya, do tego ulokowany w słynącym z przepychu Abu Zabi.
Robert A. Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company, dodaje:„ Jako nasz siódmy park tematyczny, wyłoni się on z tej ziemi w spektakularny sposób, łącząc współczesną architekturę z najnowocześniejszą technologią, aby zaoferować gościom wciągającą rozrywkę w wyjątkowy i nowoczesny sposób.”
CZYTAJ TAKŻE: Parki rozrywki w Polsce na starcie sezonu. Znamy nastroje po majówce [PRZEGLĄD]