Miłośnicy przygód i zabaw mogą zacząć pakować plecaki. Już 29 kwietnia otwarta zostanie nowa atrakcja na turystycznej mapie Polski. W Jabłonowcu niedaleko Warszawy powstaje Dolina Dinozaurów, czyli edukacyjny park rodzinny. Kompleks poświęcony będzie tematom archeologii i prehistorycznych stworzeń.
Motyw dinozaurów w parkach rozrywki w Polsce od dawna jest popularnym kierunkiem biznesowym. Kilka lat temu tego typu obiekty powstawały niemal jak grzyby po deszczu. Czy dziś istnieje więc miejsce na kolejne kompleksy, w których pierwsze skrzypce będą grać prehistoryczne stworzenia? Jak słyszymy „zdecydowanie tak”. W Jabłonowcu zaledwie ponad godzinę drogi od Warszawy trwa budowa nowego obiektu rodzinnego Dolina Dinozaurów. Park stać ma się atrakcją wyjątkową i niespotykaną w skali całego regionu.
– Na początku warto wspomnieć, że w pobliżu Jabłonowca nie ma żadnych parków o tematyce dinozaurów. To duży potencjał. Nasz kompleks zostanie oparty nie tylko o zagadnienie prehistorycznych stworów, ale również o zjawisko archeologii. Tworzymy więc miejsce do dobrej zabawy, ale przede wszystkim i edukacji. Powstaną m.in. eksponaty interaktywne, tablice dydaktyczne i stanowiska paleontologiczne. Nasi goście będą mogli wejść w buty odkrywców, którzy w strefie wykopalisk odnajdą szkielet dinozaura. Prawdziwą gratką będzie możliwość własnoręcznego wykopania najprawdziwszych skamielin, a także oddanie się urokom zabawy na placach zabaw – tłumaczy w rozmowie z portalem parkmag.pl Marek Szczypek z Doliny Dinozaurów.
Pod gołym niebem
Jak duży będzie obiekt? Docelowo zajmie kilka hektarów powierzchni, lecz na początek zagospodarowany zostanie obszar o wielkości półtora hektara. Większość eksponatów znajdzie się na zewnątrz, pod gołym niebem. Jak słyszymy, obecnie pogoda trochę przeszkadza w budowie, lecz termin otwarcia nowej atrakcji jest niezagrożony. Park ma być przeznaczony do odwiedzin dla rodzin z dziećmi, a także przyjmowania dużych grup zorganizowanych – przedszkolaków i uczniów. Na najmłodszych, oprócz wyżej wymienionych atrakcji, będą czekać specjalne warsztaty, prace manualne i artystyczne. Na terenie kompleksu powstaną punkty gastronomiczne i sklep z pamiątkami. Crème de la crème każdej wycieczki to spacer zadrzewioną ścieżką wśród realistycznych dinozaurów.
– Pokolenie, które wiele lat temu wychowało się na filmie Park Jurajski, teraz ma swoje dzieci. One jednak z wiadomych powodów nie pamiętają czasów, kiedy dinozaury w zasadzie przewijały się na każdym kroku – w rozmowach, popkulturze i rozrywce. Chcemy więc na nowo zaszczepić pasję w dzisiejszych młodych odkrywcach – zdradza nam Marek Szczypek.