Hotel Gołębiewski w Pobierowie szykuje się na przyjęcie pierwszych gości. Po latach zapowiedzi i przesunięć terminów ogłoszono oficjalną datę otwarcia kompleksu – 26 czerwca. Jednym z jego kluczowych elementów będzie Park Wodny Tropikana, zapowiadany jako największy hotelowy aquapark w Polsce.
W tym artykule:
Aquapark jako serce inwestycji w Hotelu Gołębiewski
To właśnie Park Wodny Tropikana będzie jedną z najważniejszych atrakcji całego kompleksu i elementem, który ma wyróżnić inwestycję na tle innych obiektów nad Bałtykiem.
W Pobierowie zaplanowano największy hotelowy aquapark w Polsce, z rozbudowaną strefą basenową obejmującą zarówno przestrzenie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Kluczową atrakcją będzie ogromny basen zewnętrzny o wymiarach 104 × 60 m.
Całość uzupełnią dodatkowe baseny rekreacyjne, strefy wypoczynkowe oraz infrastruktura dostosowana do obsługi tysięcy gości jednocześnie.

Atrakcje nie tylko dla fanów wodnych zabaw
Oferta obiektu wykracza daleko poza aquapark. Na gości czekać będą m.in.:
- rozbudowana strefa SPA (11 gabinetów),
- grota solna i lodowa,
- restauracje i klub nocny,
- kręgielnia i siłownia,
- sale konferencyjne,
- boiska sportowe, korty tenisowe i ścianki wspinaczkowe.
Budowa inwestycji rozpoczęła się w 2017 r. Po drodze pojawiły się opóźnienia, m.in. związane z pandemią oraz sytuacją finansową inwestora.
Hotelowy gigant nad Bałtykiem
Nowy obiekt w Pobierowie to nie tylko aquapark. Już w pierwszym etapie oddanych zostanie ponad 500 pokoi, a docelowo kompleks osiągnie skalę ok. 1200 pokoi i będzie w stanie pomieścić ponad 3 tys. gości jednocześnie.
Hotel powstał tuż przy plaży, w otoczeniu nadmorskiego lasu. Jego bryła, porównywana do dwóch połączonych statków wycieczkowych, od początku wzbudzała duże zainteresowanie.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszów wybrał projektanta nowego aquaparku. Park Przyszłości coraz bliżej












