Jeszcze kilka lat temu mogliśmy tylko pomarzyć o parku rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Jednak kiedy bramę EnergyLandii przekroczyli pierwsi goście, marzenia stały się rzeczywistością.
Prawdą jest, że w początkowej fazie inwestycji szału nie było, ale właściciele obiecywali, że postawią tam prawdziwe rollercoastery. Jak obiecywali tak się stało w roku 2015 uruchomiono najpierw rollercoastera Energusia, nastęnie RMF Dragona a na końcu Mayana – ten w dniu otwarcia pobił wszystkie możliwe krajowe rekordy wysokości, długości i prędkości. W 2016 początkiem lata z impetem wystartowała Formuła 1, czyli pierwszy w kraju Launched Coaster.
Wiemy już, że największym celem parku rozrywki EnergyLandia jest dorównanie najlepszym, ale nie przypuszczalibyśmy, że kolejne duże inwestycje nadejdą tak szybko (zagraniczne parki otwierają średnio jedną nową atrakcję na 4 lata). Już w przyszłym roku w Zatorze planuje się następne inwestycje, które po raz kolejny potwierdzają zawrotne tempo rozwoju parku. W ostatnich dniach na Facebookowym profilu EnergyLandii kolejno były ogłaszane nowe atrakcje, ale i nie tylko, bo planuje się też rozbudowę tematyzacji i budowę nowych punktów gastronomicznych.
Powyższe grafiki prezentują tylko nowości, jakie pojawią się w Bajkolandii – czyli sektorze przeznaczonym dla najmłodszych gości parku. Jednak jeszcze ciekawszych przejażdżek możemy się spodziewać w sektorze atrakcji rodzinnych, a do tych możemy zaliczyć olbrzymie atrakcje wodne typu River Rapid czy Spillwater – produkcji szwajcarskiej firmy Intamin. Ale to nie wszystko, bo w następnym roku do urozmaicenia oferty parku przyczyni się już znana wszystkim holenderska Vekoma, która sektor rodzinny urozmaici rodzinnym Boomerangiem…
Jeśli poznaliście już nowe atrakcje dla dzieci i całych rodzin przyszedł czas na te wywołujące najwięcej emocji. Już w 2017 roku w Polsce zostanie uruchomiony najwyższy i najszybszy na świecie Wodny Rollercoaster! Jeśli nie wierzycie lub jesteście zbyt podekscytowani, to odetchnijcie lub napijcie się wody, ponieważ w następnym zdaniu zaprezentujemy jego parametry, a te są po prostu spektakularne… Ponad 60 metrów wysokość i 110 km/h – właśnie te liczby czynią tą konstrukcję rekordową. Dodatkowych emocji dostarczy unikatowy sposób wyciągania wagoników, bo te na szczyt konstrukcji wjadą szybką, pionową windą.