Branża rozrywkowa w Polsce rzeczywiście nabiera tempa… Dynamiczny rozwój możemy zauważyć już nie tylko w samych parkach ale także w firmach produkujących atrakcje! Firma Mazur z Bytomia rusza z budową drugiej hali produkcyjnej w Pustkowie w gminie Dębica!
Wszystko zaczęło się w 1989 roku…
Firma Mazur została założona w 1989 roku przez Piotra Mazura, oferując klientom odradzającej się Polski urządzenia poprawiające ich jakość życia – filtry do uzdatniania wody pitej. Pierwszą zjeżdżalnię wodną firma postawiła w 1994 roku w Chorzowie, a zadowolenie inwestora z wykonanej pracy i rozpoczęcie współpracy ze specjalistami z branży laminatów pozwoliła na realizację kolejnych zadań. Od pierwszej realizacji w 1994 roku firma przez kolejne 23 lata poszerzyła swoje portfolio o prawie 450 pozycji.
Wzrost zainteresowania produktami firmy pozwalał na wprowadzanie nowych i coraz bardziej innowacyjnych rozwiązań, które zdobyły uznanie nie tylko wśród polskich ale także zagranicznych inwestorów. W chwili obecnej przedsiębiorstwo ma na swoim koncie realizacje 25 krajach na całym świecie zdobywając jednocześnie szereg nagród i wyróżnień. Poza zjeżdżalniami wodnymi firma wprowadziła na rynek takie produkty jak autorski projekt ruchomego dna basenowego, wypłycenia basenu czy Modułowe Wodne Place Zabaw.
Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań i nieustanne poszerzanie horyzontów zawsze było domeną firmy z Bytomia. Początkiem lutego Prezes Zarządu firmy Piotr Mazur oraz reprezentanci Gminy Dębica podpisali akt notarialny, który pozwolił na przejęcie działki o powierzchni 1,20 ha położonej w Podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Pustkowie za kwotę 300 tys. złotych netto. Na nowo zakupionym terenie Inwestor zapowiada budowę nowej hali produkcyjnej o wielkości 2150 m2, w której powstawać będą nowe produkty a także znacząco ma zostać podniesiona jakość flagowych wyrobów. Zgodnie z założeniami budowa ma rozpocząć się w pierwszym kwartale 2017 roku a produkcja ma ruszyć początkiem 2018. W nowej hali produkcyjnej pracę ma znaleźć 20 osób, a koszt inwestycji szacuje się na 11 mln zł. Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach projektu POPW.01.03.01-18-0019/15
Nowe produkty to przede wszystkim nowe formy dla znanych już typów zjeżdżalni, takich jak np. rura fi 1000 mm oraz szereg nowych typów zjeżdżalni. Kluczowy jest jednak fakt rozszerzenia oferty firmy o możliwość produkcji w technologii L-RTM.
Źródło: Gmina Dębica