Budują drewniany rollercoaster w Majaland Kownaty!

Otwarcie parku Majaland jeszcze nie nastąpiło, a już dzisiaj potwierdzają się plotki o kolejnych inwestycjach, które dotarły do nas wcześniej… W Kownatach powstanie drewniany rollercoaster!

Otwarcie Majalandu zaplanowano na 26 maja. Główną strefę parku stanowi ogromna hala, w której zainstalowano rozmaite urządzenia otoczone bajkowymi dekoracjami. Dotychczas w parku pojawiały się urządzenia głównie dla dzieci, dlatego tym bardziej powinien cieszyć fakt budowy atrakcji z dreszczykiem…

Udało nam się dowiedzieć, że montaż konstrukcji w Kownatach rozpocznie się już za 2-3 miesiące. Atrakcja ma być dostępna dla dzieci od 5-6 roku życia (w zależności od ich wzrostu), dzięki czemu dzieci będą mogły przeżywać niezapomniane emocje wspólnie ze swoimi opiekunami.

Jak będzie wyglądał rollercoaster w Kownatach?

Najpewniej drewniana kolejka będzie zbliżona parametrami do Heidi The Ride z parku Plopsaland De Panne w Belgii – jest to konstrukcja otwarta w 2017 roku. Jej wagoniki rozpędzają się do prędkości 71 km/h i pokonują trasę o długości 618 metrów. Za budowę przejażdżki w belgijskim parku odpowiadała firma Great Coaster International.

 

  • Kakaowy Tester

    Może nie jest to największa i najszybsza kolejka, ale całkiem dobra. Jeżeli tak zaczynają to co będzie za kilka lat. Polska może stać się nową stolicą rollercoasterów w europie!

  • Pingback: Plopsa plant Polen´s erste Holzachterbahn zu eröffnen()

  • https://www.atrakcyjne-wakacje-z-dzieckiem.pl Atrakcyjne wakacje

    Byliśmy i jest świetna, i dla dzieci i dorosłych