Fantasy Park to międzynarodowa firma zarządzająca centrami rozrywki.
Dwa pierwsze centra powstały w 2001 roku w Krakowie i Rudzie Śląskiej. Obecnie poza Krakowem i Rudą Śląską są centra w Warszawie, Poznaniu, Pradze w Czechach oraz powstaną w tym roku w Rybniku, Sosnowcu i Lublinie.
W listopadzie tego roku planuje się otwarcie centrum w Pilźnie w Czechach.
Firma ma bardzo odważne plany na przyszłość. W najbliższych latach planuje otwarcie kolejnych 20 centrów w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także w Indiach.
Głównym celem Fantasy Park jest świadczenie wysokiej jakości usług z zakresu rozrywki zarówno dla rodzin z dziećmi, młodzieży oraz dorosłych, którzy zastanawiają się jak zrelaksować się po ciężkim dniu pracy.
Fantasy Park to sieć profesjonalnych centrów bowlingowych (liczba torów bowlingowych w zależności od centrum waha się pomiędzy 8 a 16), gdzie można również zagrać w bilard (od 6 do 14 stołów bilardowych), potańczyć na dyskotece lub napić się drinka z szerokiej gamy proponowanych napojów. Można się przenieść w wirtualny świat gier video, pościgać na symulatorach wyścigów samochodowych czy motocyklowych, pograć na grach zręcznościowych jak cymbergaj, boxer oraz wielu, wielu innych. W większości centrów znajdują się też specjalne place zabaw dla najmłodszych klientów, które gwarantują wspaniałą zabawę z wykorzystaniem zjeżdżalni, podwieszanych mostów, labiryntów i torów przeszkód. Popularne jest również organizowanie urodzin dla dzieci w specjalnie przygotowanych do tego celu salkach urodzinowych. W niektórych centrach znajdują się również profesjonalnie obsługiwane kafejki internetowe.
Fantasy Park to centra, które charakteryzują się dużą unikatowością i choć nierzadko korzystają z motywów już znanych i przywołujących na myśl miłe skojarzenia, jak na przykład figury w skali 1:1 bohaterów filmu Blues Brothers, które znajdują się w centrum w Rybniku. Wnętrze każdego centrum to niepowtarzalna, tworząca wspaniałą atmosferę, kombinacja wesołych, nastrojowych kolorów i wykonanych z najlepszych materiałów, zawsze oryginalnych dużych barów, sof, stolików i innych mebli. Nie brakuje również ̋ 42-calowych plazm czy wielkich ekranów projekcyjnych, na których można śledzić na żywo wielkie wydarzenia sportowe, koncerty itp.
Wszystko to ma dążyć ku temu, aby każdy klient czuł się wyjątkowo.
Typowa powierzchnia centrów to 1500-3000 m2. Umożliwia to organizowanie dużych imprez firmowych, koncertów oraz różnego rodzaju eventów.
Pisząc o Fantasy Park trudno nie wspomnieć o sylwetce generalnego managera Yarona Cohena z Izraela, który jest głównym filarem bardzo szybkiego rozwoju sieci centrów rozrywki Fantasy Park.
Po otwarciu dwóch centrów w 2001 r. szybko okazało się, że rynek rozrywki jest sporym wyzwaniem i firmie nie jest tak łatwo osiągnąć założone cele.
W 2002 r. generalnym managerem Fantasy Park został Yaron Cohen. Dzisiaj, po 6 latach jego pracy, dzięki jego wieloletniemu doświadczeniu, znajomości praw rządzących rynkiem rozrywki i wiedzy z zakresu zarządzania, śmiało można powiedzieć, że Fantasy Park to firma z ogromną przyszłością i ogromnym potencjałem.
Sam Yaron Cohen często skromnie podkreśla, że sukces Fantasy Park to przede wszystkim pracownicy, czyli umiejtność wyszkolenia i doboru odpowiednich ludzi, którzy każdego dnia, z uśmiechem na twarzy, co jest bardzo ważne w rozrywce, wspólnie pracują nad rozwojem firmy.
Fantasy Park w tej chwili nie rozważa przystàpienia do Izby Gospodarczej Producentów i Operatorów Urząrzeń Rozrywkowych, choç nie jest wykluczone, że w przyszłości będzie takim przystąpieniem zainteresowane.
Artykuł pierwotnie ukazał się w magazynie Interplay wydanie sierpień 2008, str. 88.