Park Six Flags Great Adventure zasilany już wyłącznie energią słoneczną

Podczas, gdy u nas ciągle się mówi czego to zrobimy dla środowiska i wymyśla nierealne projekty budowy pierdylionów samochodów elektrycznych inni nie czekają, a działają!

Nie słyszałem, by przed bramą amerykańskiego parku rozrywki Six Flags Great Adventure prowadziła ekologiczny protest jakaś dziewczynka, zresztą ktokolwiek, a mimo to park ten stał się obecnie pierwszym na świecie zasilanym wyłącznie energią solarną.

Park i jego partner KDC Solar ogłosili właśnie ukończenie projektu słonecznego o mocy 23,5 megawata.

„To ekscytujący dzień dla naszej firmy. Projekt ten stanowi olbrzymi krok w kierunku stworzenia zakładu o zerowej emisji dwutlenku węgla – powiedział John Winkler, prezes Six Flags Great Adventure Park.
„Czysta energia jest odpowiednia dla środowiska i teraz z naszym partnerem KDC Solar śmiało spoglądamy w przyszłość”.

Six Flags czysta en_1

Najważniejsze cechy projektu solarnego Six Flags Great Adventure:

– 11 Megawatowa wiata solarna umieszczona na trzech parkingach.
– 12,5 MW z 40 akrów naziemnych paneli słonecznych.
– System zarządzania energią, który pozwala Six Flags generować własną czystą energię i eksportować ją do sieci,      by obsługiwać pobliskie domy i firmy.
– Radykalne zmniejszenie uzależnienia parku od szkodliwych paliw kopalnych.
– Zachowanie ponad 200 akrów lasów i obszarów podmokłych.

„Nieustannie poszukujemy nowych sposobów na bardziej efektywne działanie i zwiększenie naszej roli na rzecz ochrony środowiska” – dodał Winkler.

Prezes i dyrektor generalny KDC Solar, Alan Epstein, powiedział: „Six Flags zademonstrowało swoje niezachwiane zaangażowanie w wykorzystanie energii słonecznej dzięki stałemu partnerstwu z nami podczas tego procesu.
Ten przełomowy projekt doskonale pasuje zarówno do gubernatora Murphy’ego, jak i do wsparcia odnawialnej energii słonecznej przez Senat i Zgromadzenie New Jersey. Z niecierpliwością czekamy na długą, ciągłą współpracę z Six Flags Great Adventure.”

Val B.