Motocoaster Zamperli

Niewiele dyscyplin sportowych na świecie może zmrozić nam krew w żyłach, ale niewątpliwie jedną z nich jest wyścig motocykli.

Dzięki rollercoasterowi o nazwie MOTOCOASTER włoskiej spółki Zamperla, poszukiwacze adrenaliny w każdym wieku są teraz w stanie doświadczyć wszystkich emocji tego legendarnego sportu.

Siedząc obok siebie na swoich własnych motocyklach, uczestnicy tej atrakcji rozpędzają się od zera do 65km/h w trakcie mniej niż 2 sekund. Takie przyspieszenie dosłownie wbija w fotel. Tak szybkie uruchomienie tej kolejki jest możliwe dzięki systemowi składającemu się z koła zamachowego i sprzęgła, a sprawdzonego w branży już od ponad 30 lat.

Motocoaster Zamperla_2

W wyścigu na pełnym biegu wózki składające się z 12 wyścigowych motocykli jadą wznoszącym się zakrętem do wysokości ponad 13 m przed wyścigiem do mety poprzez serię ekscytujących zakrętów i manewrów w kształcie ósemki. Wszystko to ma za zadanie symulację prawdziwego wyścigu motocykli.

Motocoaster Zamperla_1

Wózki MOTOCOASTERA wyposażono w innowacyjną konstrukcję siedzisk, maksymalizując bezpieczeństwo, komfort i swobodę kierowcy. Wózki jeżdżą po torze o długości 364 m, o minimalnym rozmiarze 49 m na 21 m. Przewidywana przepustowość motocyklowego rollercoastera Zamperli wynosi 800 osób na godzinę. Minimalny wzrost pasażera to 120 cm.

Val B.