IAAPA 2017 Dynamic Attractions – zjeżdżamy z utartego szlaku

Jak tylko powstały pierwsze parki rozrywki ich goście marzyli o tym, by w atrakcjach typu Dark Ride nie ograniczały ich tory kolejki, czy wytyczone ścieżki. Teraz dzięki Dynamic Attraction i All Terrain Dark Ride staje się to możliwe. Dzięki autonomicznym pojazdom możemy teraz urządzić swoje Dark Ride na dowolnym terenie, wewnątrz lub na zewnątrz, w świetle dziennym lub sztucznym.

„Żaden pojazd typu dark ride nigdy nie był w stanie zrobić tego, co ten pojazd może zrobić” – mówi Guy Nelson, dyrektor generalny Dynamic Activity. „Dzięki niemu ekscytujący, nieograniczony ruch i zwinność stają się intensywną przygodą w stylu parku tematycznego. Nasz pojazd dark ride może poruszać się w trudnym terenie, wspinać się po stromych brzegach, a nawet dawać wrażenie ruchu powietrza podczas manewrowania w sposób dotychczas niemożliwy.”

„Doświadczenie wydaje się bardziej intensywne, ponieważ odczucia uczestników przejażdżki są prawdziwe, a nie symulacyjne”, wyjaśnia George Walker, SVP Creative Services, Dynamic Attractions.

To pierwszy pojazd bez torów. Zapewnia to nieprzewidywalne i nieograniczone przygody dla gości. „Jesteśmy w stanie celowo wprowadzić ich w niebezpieczne i ekscytujące sytuacje, ale w rzeczywistości zawsze mamy pełną kontrolę”, mówi Mike Haimson, wiceprezes ds. Rozwoju technicznego. Aby to zrobić, firma wykorzystała technologie wojskowe, w tym bezprzewodowy system pozycjonowania i najnowocześniejsze akumulatory do zasilania pojazdów.

IMG_2178

Karen Atkins prezentuje nagrodę Brass Ring przyznaną przez jury IAAPA 2017 za All Terrain Dark Ride

Jest to pierwszy Dark Ride, który pozwoli gościom pozornie dojechać w dowolne miejsce, w obrębie obszaru w którym się poruszają. „W armii nazywają to” Fly by Wire „- wyjaśnia Haimson. „Jednakże, jeśli nasz pojazd DR zbliży się do innego pojazdu, ściany lub przeszkody, system bezpiecznie i nie wychodząc z konwencji natychmiast przejmie kontrolę.”

IMG_2174

                               Stoisko Dynamic Attractions na targach IAAPA 2017 w Orlando, USA

Spółka Dynamic Attractions z Orlando na Florydzie ma na swoim koncie wiele ciekawych instalacji w parkach Rozrywki na całym świecie, a swoje oddziały posiada w Dallas, Vancouver, Toronto i Szanghaju.
Po atrakcjach w rodzaju Flying Theatre, Dynamic Motion Theater, Dynamic Flightcycle, SFX Coaster, czy Robotic Arm Ride znanych chociażby z Universalu, przyszedł czas na prawdziwy dark Ride XXI wieku.

UNLIMITED ATTRACTIONS from Dynamic Attractions on Vimeo.

Val B.