Mandoria – park rozrywki pod Łodzią za 108 mln zł!

Pod Łodzią powstaje tematyczny park rozrywki – otwarcie pierwszego etapu Mandorii Miasta Przygód już w przyszłym roku. Inwestorem jest spółka jednego z 10 najbogatszych Polaków. Budowa już trwa. 

Park rozrywki Mandoria przeniesie gości do epoki renesansu i pokaże, jak funkcjonowały zamożne miasta handlowe. Klimatycznym kamienicom i portowym dokom będą towarzyszyć tematyczne roller-coastery, karuzele i wiele innych.

Mandoria Miasto Przygód powstaje tuż pod Łodzią – w Rzgowie, bezpośrednio przy głównym węźle komunikacyjnym: na skrzyżowaniu autostrady A1 z drogą ekspresową S8. Docelowo zajmie powierzchnię 50 hektarów, a całość inwestycji została podzielona na kilka etapów. Pierwszy z nich jest już w budowie i obejmuje stworzenie pod dachem całorocznego rodzinnego parku rozrywki o powierzchni 15 tys. mkw. Jego otwarcie zostało zaplanowane na lato 2020 roku. 

Mandoria Miasto Przygód będzie tematycznym parkiem rozrywki, co oznacza, że cały jego wygląd i wszystkie atrakcje będą miały ten sam motyw przewodni, którym będzie handel w Europie epoki renesansu.

Od lewej: Konferansjer, Joanna Jędrzejczyk (Park Manager), Daniel Heinst (Dyrektor Projektu) oraz Iwona Buchcic (Rzeczniczka prasowa)

Dzięki pracy międzynarodowego zespołu artystów, przywiązujących wagę do najmniejszych detali, goście przekraczający bramy Mandorii Miasta Przygód odbędą podróż w czasie i trafią do świata, w którym mijają zaledwie trzy dekady od odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. To Wiek Odkryć – epoka, kiedy żądni przygód i sławy podróżnicy wędrowali po świecie w poszukiwaniu egzotycznych dóbr i najkrótszych dróg sprowadzania ich do Europy. Wówczas pochodzące z dalekich wypraw nowe produkty i przyprawy sprawiły, że jedzenie i trunki zyskały na smaku. Nowe tkaniny i oryginalne błyskotki oferowane przez handlarzy uczyniły ludzi barwnymi jak nigdy wcześniej.

Całoroczny park dla małych i dużych

Mandoria będzie otwarta przez cały rok, bez względu na pogodę. – Tworzymy ją z myślą
o gościach w każdym wieku, a to oznacza, że na wszystkich atrakcjach dostępnych
w naszym tematycznym parku rozrywki dorośli będą mogli bawić się razem z dziećmi
– mówi Joanna Jędrzejczyk, Manager Parku Mandoria. Poniżej zobaczycie bohaterów parku:

Ulice Mandorii Miasta Przygód będą rozbrzmiewać radosnym gwarem. Z portu i barów będą dobiegać opowieści żeglarzy o morskich przygodach, a z bazaru głosy kupców zachwalających swoje towary. Goście Mandorii reprezentujący wszystkie pokolenia – zarówno dzieci, jak i dorośli – będą mogli wskoczyć na pokład statku, aby pożeglować po wzburzonym morzu. Śmiałkowie sprawdzą swoją odwagę mknąc roller-coasterem
w nieznane, wskoczą do wirującej beczki, wytrenują sokoli wzrok na strzelnicy i uruchomią wszystkie zmysły, aby odnaleźć wyjście z niezwykłego labiryntu. 

Chętni zdobędą praktyczną wiedzę o morskiej żegludze i wyruszą w szaloną podróż dookoła świata. Ponadto Mandoria zaoferuje przybyszom pyszne jedzenie, egzotyczne trunki i wiele urokliwych miejsc, w których będzie można przysiąść i zregenerować siły. Na każdym kroku goście będą spotykać przyjaznych mieszkańców Mandorii, zapraszających do odkrywania uroków miasta. 

Krystian Borkowski (Redaktor Naczelny redakcji Parkmag.pl) z herbem Mandorii
Krystian Borkowski (Redaktor Naczelny redakcji Parkmag.pl) z herbem Mandorii

Duży gracz w grze…

Inwestorem Mandorii jest Ptak S.A., spółka należąca do Antoniego Ptaka – biznesmana zajmującego 10 miejsce na liście najbogatszych Polaków tygodnika Wprost. Budżet pierwszej fazy inwestycji wyniesie 108 milionów złotych. – Przed rozpoczęciem budowy Mandorii Miasta Przygód dokładnie przyglądaliśmy się polskiemu i europejskiemu rynkowi, analizując jakie formy spędzania czasu wolnego oferują one rodzinom z dziećmi. Postanowiliśmy stworzyć takie miejsce, jakiego w Polsce jeszcze nie ma – tłumaczy Daniel Heinst, Dyrektor Projektu. – Poprzeczkę postawiliśmy sobie bardzo wysoko – chcemy oczarować naszych gości Mandorią. Pragniemy, aby stała się ona turystyczną atrakcją, do której będą przyjeżdżać goście z całej Polski i sąsiednich krajów. Jesteśmy przekonani, że budujemy park rozrywki, z którego dorośli i dzieci będą wyjeżdżać z wyjątkowymi wspomnieniami oraz chęcią powrotu w przyszłości.