Nowe zjeżdżalnie w Aquaparku Panorama Morska

11 nowych zjeżdżalni wodnych za ponad 14 mln złotych. Właśnie do takiej inwestycji szykuje się kompleks Panorama Morska w Jarosławcu. Wśród nich – najdłuższa zjeżdżalnia wodna w Polsce!

Panorama Morska w Jarosławcu powstała na terenie byłego ośrodka wypoczynkowego warszawskich Zakładów Radiowych im. Kasprzaka i działa od 1995 roku. Obecnie kompleks intensywnie rozwija zaplecze rozrywkowe, jest też jednym z nielicznych w Polsce oferujących ofertę All Inclusive.

Budowa nowych zjeżdżalni ma pomóc przedłużeniu sezonu nad Morzem Bałtyckim. Zjeżdżalnie zostaną zainstalowane na trzech kondygnacjach parku wodnego i zajmą powierzchnię ponad 6 tyś. m kwadratowych. Wśród 11 zjeżdżalni znajdzie się najdłuższa przejażdżka tego typu w Polsce – ma mieć 240 m długości i umożliwić zjazd na 4 osobowych pontonach. Otwarcie planowane jest na 2020 rok.

Służby prasowe marszałka województwa zachodniopomorskiego poinformowały, że inwestycja ma kosztować ponad 14 mln złotych. 4 mln dołoży Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.