VR Arena Virtuixa zarabia w Teksasie

Jakiś czas temu pisałem o VR Arena i prezentowałem tezę, że na tego rodzaju atrakcji ne sposób wyjść na swoje, gdyż samo zapinanie gracza w uprząż na bieżni i zakładanie mu gogli VR trwa dobre parę minut.

Jak jednak twierdzi Intergame w artykule Iana Donegana taka właśnie VR Arena zarobiła w centrum rozrywki Pinballz w Teksasie 52 tysiące dolarów podczas dwóch pierwszych miesięcy operacji!

Atrakcja ta osiągnęła również współczynnik powtórzeń w wysokości 26% wśród gości z kontem gracza. Pinballz pobiera 15 USD za grę, a VR Arenę obsługuje jeden opiekun.

„VR Arena wciąż wyprzedza wszystkie nasze oczekiwania” – powiedział Jan Goetgeluk, założyciel i dyrektor generalny Virtuix. „Nasze bieżące konkursy esportowe napędzają grę i przyciągają graczy, którzy w przeciwnym razie nie odwiedziliby tego miejsca rozrywki. Spotkaliśmy graczy, którzy jechali ponad godzinę do Pinballz, aby zagrać na VR Arenie.”
VR-ARENA-Pinballz-560x421
Ta atrakcja pozwala graczom chodzić i biegać w światach strzelanek FPP i innych gier wideo. Goście mogą grać z przyjaciółmi lub przeciwko nim, rywalizować o najlepsze miejsca w rankingach, wygrywać gotówkę z puli 50 000 USD i zdobywać inne nagrody w cotygodniowych konkursach esportowych sponsorowanych przez Virtuix, HP i HTC. Cała rozgrywka trwa od 15 do 20 minut, a gracze mogą później udostępnić wideo ze swoich zmagań w mediach społecznościowych.

Virtuix opublikował dane z ankiety przeprowadzone wśród 33 graczy, którzy wzięli udział w grze w VR Arena w Pinballz. Firma poinformowała, że wszyscy uczestnicy stwierdzili, że ponownie zagrają w VR Arena, a 45 procent z nich stwierdziło, że przyjechało do Pinballz, właśnie aby zagrać w VR Arena. Ogólnie rzecz biorąc, ocenili tą atrakcję w 92% pozytywnie.

„Wyniki te podkreślają potencjał VR Arena jako nowej atrakcji dla rodzinnych centrów rozrywki” – dodał Goetgeluk.

Cóż, „każda pliszka swój ogonek chwali”, więc zalecałbym ewentualnym inwestorom, którzy myślą o otworzeniu podobnej atrakcji daleko idącą ostrożność. Zresztą z pewnością wyrobicie sobie własne zdanie na temat tego typu atrakcji klikając w poniższe linki.

https://www.pinballzarcade.com/play/vr/

https://www.virtuix.com/omniverse-vr-arena/

Val B.