Mundżak i nosorożec

Mundżak z ZOO Wrocław podbił internet. Placówka dostała milionową promocję

Atrakcje

Statystyki przekazane redakcji są jednoznaczne: wiralowe nagranie sprawiło, że wyświetlenia stron związanych z ogrodem zoologicznym znacznie wzrosły.

Film, na którym malutki mundżak staje oko w oko z masywnym nosorożcem indyjskim stał się hitem internetu. Po publikacji materiału w mediach społecznościowych z wrocławskim zoo kontaktowały się największe światowe media. – Cieszymy się, że materiał wzbudza takie zainteresowanie – powiedziała nam przedstawicielka ogrodu zoologicznego.

Nosorożec vs. mundżak

Czasem wystarczy jedno krótkie nagranie, aby internet mógł zrobić swoje. Tak właśnie stało się w ZOO Wrocław, gdzie mały mundżak chiński postanowił… postawić się nosorożcowi.

Na nagraniu widać dwa zwierzaki dzielące wybieg. Mundżak, niewielki przedstawiciel jeleniowatych, z determinacją podchodzi do nosorożca indyjskiego Maruśki, próbując wyraźnie zaznaczyć swoją obecność. Maruśka? Odbiera to bardziej jako zaproszenie do zabawy niż próbę dominacji. Kilkanaście kilogramów energii oraz odwagi kontra ponad półtorej tony doświadczenia i stoickiego spokoju.

Opiekunowie zwierząt szybko wyjaśnili, że nie mamy do czynienia z agresją ani niebezpieczną sytuacją. Samiec mundżaka przeżywa okres rui swojej partnerki, a wraz z nim przypływ hormonów. To moment, w którym trzeba się pokazać i zaznaczyć terytorium.

Z kolei nosorożec, znająca swojego mniejszego sąsiada od dawna, zareagował bez nerwów lub agresji.

Film zobaczyć można na Facebooku wrocławskiego zoo. Jego autorem jest Kamil Guzik, brygadzista w Sekcji Ssaków Drapieżnych ZOO Wrocław.

Fot. ZOO Wrocław

ZOO Wrocław na ustach całego świata

Materiał z Marusią i „Tatą Mundżakiem” błyskawicznie przekroczył granice Polski. W ciągu kilku dni nagranie wygenerowało łącznie ok. 14 mln odsłon w kanałach społecznościowych, a wraz z nim przyszła fala nowych odbiorców: ponad 15 tys. obserwujących na Facebooku oraz kolejne 10 tys. na Instagramie.

Jak przyznaje Weronika Łysek, rzeczniczka prasowa wrocławskiego zoo w komentarzu dla Parkmag.pl, zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania pracowników ogrodu.

Historia z wybiegu została błyskawicznie podchwycona przez największe światowe media i agencje prasowe. O film pytali i realizowali materiały m.in. BBC, CNN International, NBC, Fox News, RTL, RTÉ News, Corriere della Sera, Le Figaro, The Times of India, The Independent czy Daily Mail.

Kluczową rolę odegrały również agencje informacyjne, w tym Reuters, AFP, Anadolu czy SWNS, a wiralowy efekt wzmocniło pojawienie się wideo na największych światowych platformach społecznościowych i memowych, takich jak Reddit, 9GAG i Imgur.

Fot. ZOO Wrocław

Na kolejnym nagraniu widać, że zwierzaki doszły już do porozumienia.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejkowo z nową makietą na 160-lecie wrocławskiego ZOO

Dyskusja

Dodaj komentarz

Czytaj także

Newsletter